Kokam ir daudz lielisku īpašību, viena no tām – tā pozitīvi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību. Tāpēc, izvēloties rotaļlietas bērnam, vēlams dot priekšroku dabīgām, koka un attīstošām rotaļlietām. Šajā rakstā mēs piedāvājam piecus iemeslus, kāpēc labāk izvēlēties tieši no koka izgatavotus produktus. 

Kāpēc bērna attīstībā labāk izmantot koka rotaļlietas? 

1 Koka rotaļlietas attīsta labāku izziņas un spēles prasmi. Elektroniskās plastmasas rotaļlietas bieži ir pārāk skaļas un apslāpē bērna iztēli. Savukārt koka rotaļlietas labāk attīsta bērna iztēli, liekot viņiem vairāk domāt, vairāk fantazēt, jo šīm rotaļlietām parasti nav “sarunu”, “dziedāšanas” vai citu līdzīgu funkciju. Bērnam pašam jāpārvietojas un jāpārvieto rotaļlietas, kas savukārt nozīmē, ka bērns attīsta savas prasmes. 

AS “Latvijas valsts meži” arhīvs 

2 Koka rotaļlietas palīdz attīstīt kustības. Atšķirībā no rotaļlietām, kas izgatavotas no vieglas plastmasas, koka priekšmeti parasti ir nedaudz smagāki, tāpēc, kad bērns ar viņiem spēlējās, viņš vairāk uzzina par savām spējām un attīsta kustības, piemēram, torņu celšana no koka blokiem. Tas īpaši labvēlīgi ietekmē bērnus ar novēlotu attīstību, lai veicinātu smalkās motorikas uzlabošanos, un ir noderīgs arī bērniem, kuri cieš no dažādiem maņu traucējumiem 

3 Koka rotaļlietām ir ilgs mūžs. Lai gan daudzi cilvēki dod priekšroku plastmasas rotaļlietām to salīdzinoši zemās cenas dēļ, koka priekšmetu iegāde būs ilgtermiņa ieguldījums. Tie ne tikai izskatās daudz labāk nekā plastmasas izstrādājumi, bet arī ir vieglāk atjaunojami un labi iederēsies visdažādākajos interjeros, pat ja bērns ir pieaudzis. Turklāt tos varēs nodot no paaudzes paaudzē kā ģimenes mantojumu. 

Pintoy WeLove / cc 

4 Koka rotaļlietas ir drošas. Plastmasas rotaļlietās var būt daudz kaitīgu vielu, kas var nelabvēlīgi ietekmēt bērna veselību. Koka rotaļlietās parasti netiek izmantotas baterijas, kas var būt bīstamas bērna dzīvībai. Tā kā mazi bērni bieži iepazīst pasauli “caur muti” un rotaļlietas tiek nobaudītas, pērkot plastmasas rotaļlietas, viņi var tikt pakļauti riskam. Ja rotaļlieta, kas satur kaitīgas ķīmiskas vielas, nokļūst bērna mutē, toksiskās vielas var nokļūt mazuļa asinīs. Tomēr, pērkot koka rotaļlietas, pārliecinieties, ka krāsa, ar kuru tās apstrādā, nav toksiska. 

jūra jūra / cc 

5 Koka rotaļlietām ir mazāka ietekme uz vidi. Tā kā bērniem ir tendence ātri zaudēt interesi par dažādām rotaļlietām, tās drīz nonāk atkritumu tvertnē, ja vien neatdod citiem bērniem. Turklāt plastmasas rotaļlietas ļoti lēni sadalās un izdala augsnē dažādas kaitīgas vielas. Laba alternatīva ir koka rotaļlietas, kas izgatavotas no atjaunojamiem, bioloģiski pārstrādājamiem resursiem. Šādu priekšmetu iegāde aizsargās vidi un samazinās toksisko vielu daudzumu tajā, tādējādi nodrošinot, ka bērni nākotnē dzīvo draudzīgākā vidē. 

Author

Write A Comment