Ņirgāšanās par citiem cilvēkiem un izsmiešana ir plaši izplatīta parādība mūsdienu sabiedrībā, kur lielākā daļa cilvēku ir spēcīgas skaistules no žurnālu vākiem, taču vēl grūtāk ir tad, ja zobošanās vairs nav tikai vietējais skolas joks, bet gan globāla sensācija. 

1 Teksasas štata sieviete Lizija Velaskesa 17 gadu vecumā kļuva par tik masīva izsmiekla upuri. Viņa nejauši savā YouTube vietnē ieraudzīja videoklipu, kurā viņu sauca par “neglītāko sievieti pasaulē”. 

2 “Bija vakars, un es nolēmu atrast kādu mūziku vietnē YouTube. Bet tas, ko atradu, mani pilnīgi šokēja! Es nezinu, kāpēc es noklikšķināju uz šī videoklipa, bet es to izdarīju, un tas mainīja visu manu dzīvi,” vēlāk teica Lizija.

3 Videoklipu bija noskatījušies vairāki miljoni cilvēku, kuri savos komentāros rakstīja, ka tik neglītam cilvēkam nāksies sevi nogalināt, ja viņa māte nebūtu laikus mēģinājusi veikt abortu. 

4 “Viņi mani sauca par briesmoni un aicināja mani pazust no zemes virsmas. Kā var piedot šādus vārdus?” Jautā Lizija. 

5 Meitenes sirds bija salauzta, bet viņa atrada spēku ignorēt ļauno komentāru pieplūdumu, jo arī Lizija ir cilvēks, kurš tāpat kā visi citi vēlas būt laimīgs. 

6 Šodien Lizija ir 26 gadus veca sieviete, kura dzīves laikā ir sasniegusi to, kas daudziem cilvēkiem neizdodas – viņa ir izdevusi trīs grāmatas, daudz ceļo pa pasauli, vada motivējošas lekcijas un rīko zobošanās apkarošanas kampaņas. 

7 Pagājušajā nedēļā tika izlaista dokumentālā filma “Drosmīga sirds: Lizijas Velaskesas stāsts”, kas stāsta par Lizijas sabiedrisko darbību, un, kā ziņo mediji, filma izpelnījusies īstas ovācijas. 

8 Lizija saka, ka šobrīd jūtas ļoti laimīga, taču uzsver, ka ne visiem cilvēkiem ir pietiekami daudz spēka, lai saņemtu pazemojumus, kurus viņa ir cietusi. Viņa lūdz padomāt par traģiskajām sekām, ko regulāra izsmiešana var izraisīt citos cilvēkos. 

9 Lizija sver 27 kilogramus un nevar iegūt svaru neatkarīgi no tā, ko viņa ēd. Viena no viņas acīm ir akla, bet šīs problēmas izraisa reta ģenētiska slimība. 

10 Lizijai ir diagnosticēts Marfana sindroms, iedzimta slimība, kas ietekmē ķermeņa saistaudus, neļaujot organismam normāli attīstīties. Šī sindroma simptomi vidēji ir vienam cilvēkam no 5000, bet ne visiem tie izpaužas tik ekstrēmā formā kā Lizia. 

Author

Write A Comment