Austrāliešu fotogrāfs, izmantojot moderno tehnoloģiju priekšrocības, ir uzņēmis tik skaistus zvaigžņotas debess kadrus, ka virtuālajā vidē tos jau dēvē par “skaistākajām cilvēku uzņemtajām zvaigžņu fotogrāfijām”.
1 Šis fotogrāfs ir 40 gadus vecais Linkolns Hariss no Bendigo, Austrālijā, taču fotogrāfijas netika uzņemtas tikai viņa dzimtenē.
2 Papildus Austrālijai fotogrāfs ir iemūžinājis šos kadrus arī dažādās ASV vietās – Josemitas nacionālajā parkā, pie Taho ezera Nevadā un citur.
3 Fotogrāfs atklāj, ka, lai uzņemtu šos kadrus, viņš izmantoja divu veidu paņēmienus, kā rezultātā dažas fotogrāfijas izskatās kā zvaigžņu sprādziens, bet dažas – kā krāsains panorāmas ritenis.
4 Neparasto krāsu paleti var izskaidrot ar dažādu zvaigžņu virsmas temperatūru: vēsākas zvaigznes attēlos izskatās sarkanas, bet siltākas – zilas.
5 Fotogrāfs atklāj, ka šos kadrus viņam izdevās iemūžināt tikai ar kameru, mainot objektīva fokusa attālumu un milzīgu pacietību.
6 “Abi šie attēli tiek iegūti, mainot objektīva fokusa attālumu kadra uzņemšanas laikā: vienā gadījumā tie ir 30 sekunžu kadri ar ļoti ātru tālummaiņu, bet spirālveida efekts tiek panākts ar lēnu tālummaiņu ilgā laika periodā, līdz dažām stundām “.
7 Protams, ne katra kamera var uzņemt šādus kadrus, un Harisa izmantotie tehniskie parametri ir ļoti specifiski un detalizēti.
8 “Es ceļoju uz dažādām vietām un palieku, līdz esmu uzņēmis vēlamo kadru. Atzīšos, ka dažreiz tā ir ļoti sāpīga procedūra, kuru ir ārkārtīgi grūti izturēt,” atklāja fotogrāfs.
9 Tomēr rezultāts ir iespaidīgs, un viņa darbs ir guvis plašu atsaucību gan profesionāļu, gan interneta lietotāju vidū.
10 Jau 125 gadus pirms Harisa līdzīgas ainas “nofotografēja” holandiešu mākslinieks Vinsents van Gogs.