Pagājušajā piektdienā Vērmanes dārzā notika pirmā atklātā kanisterapijas jeb suņu terapijas sesija, kurā psihologi un kanisterapijas eksperti stāstīja par šāda veida terapijas efektivitāti un ieguvumiem, kā arī sertificēti treneri ar speciāli šim nolūkam apmācītiem suņiem sniedza kanisterapijas demonstrējums.

1

Pasākuma mērķis bija aicināt visus piedalīties labdarības akcijā “Dodiet bērniem siltumu!”, Kuras laikā visa maija garumā tiks vākti līdzekļi, lai dotu iespēju bērniem no Latvijas SOS ciematiem saņemt kanisterapijas nodarbības.

2

Kanisterapija (terapija ar īpaši apmācītiem suņiem) ir fiziskās un psiholoģiskās rehabilitācijas forma. Terapijas efekts tiek panākts, pacientam kopā ar suni veicot dažādas sarežģītības uzdevumus un vingrinājumus, trenējot motoriku un runas attīstību. Tiek trenēta arī pašapziņa un iniciatīva, attīstītas komunikācijas prasmes un spēja rūpēties par dzīvo radību. Darbs ar dzīvnieku rada pozitīvas emocijas, un šīs prasmes tiek iemācītas nemanot. Terapeiti ir pamanījuši, ka dzīvnieki jūt cilvēkiem nepieciešamo un to nodrošina.

3

“Mūsdienu sabiedrībā mēs ikdienas steigā aizmirstam cienīt citus, izrādīt empātiju. Suņi ir tie, no kuriem mēs varam mācīties šīs īpašības un kuri tos māca mūsu bērniem – draudzēties, dalīties, dāvināt viens otram neprasot neko pretī. Kanisterapija dod lielu ieguldījumu, taču arī dzīvniekam ģimenē ir neatsverama loma bērnu attīstībā, “stāsta ģimenes psihoterapeite Aina Poiša.

4

“Mēs priecājamies par šo kampaņu, kuras laikā, pērkot barību saviem mājdzīvniekiem, visi vienlaikus var paveikt labu darbu – palīdzēt SOS bērnu ciemata ģimenēs augošajiem bērniem satikt terapeitus. Daudzi no SOS augošajiem bērniem ģimenēm ir bijusi traumatiska agrīnās bērnības pieredze. Tāpēc viņiem ir nepieciešams īpašs atbalsts un palīdzība, lai varētu atgūties, pārvarēt trauksmi un veiksmīgi attīstīties. Protams, katru dienu viņus kopj un rūpējas SOS vecāki, taču ir situācijas kur palīdzēt var tikai īpašas terapijas, un kanisterapija ir ļoti laba metode darbā ar bērniem, “stāsta Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

5

“Kanisterapiju izmanto plašā diagnozes diapazonā – autisms, fiziskā un garīgā atpalicība, Dauna sindroms, bērnības cerebrālā trieka, depresija un daudz kas cits. Terapija var arī mazināt fiziskas un psiholoģiskas vardarbības, komunikācijas problēmu un runas kavēšanās sekas. Bailes no suņiem ārstējas arī ar kanisterapiju, “stāsta kanisterapijas eksperts Vladislavs Akimova.

6

“Mēs esam daudz dzirdējuši par dažāda veida dzīvnieku terapijām. Terapija ar suņiem Latvijā ir jauna un vēl nav plaši pazīstama, taču tās efektivitāte pasaulē tiek augstu vērtēta. Ar šīs kampaņas palīdzību mēs vēlamies parādīt, ka mūsu pašu ģimene biedri – kaķi un suņi, apmācībā spēj nodrošināt līdzvērtīgu efektu, “stāsta Baltijas korporācijas Mars Incorporated korporatīvo attiecību vadītājs Mindaugas Rupšis.

7

Maijs visās Baltijas valstīs kļūs par mājdzīvnieku mēnesi, jo katrs mājdzīvnieku barības ‘Pedigree’ vai ‘Whiskas’ pirkums visās veikalu ķēdēs palīdzēs SOS bērnu ciematu bērniem satikt suņu terapeitus kanisterapijas nodarbībās. No 1. līdz 31. maijam, iegādājoties jebkuru dzīvnieku barību “Whiskas” vai “Pedigree”, 3% no katra nopirktā produkta vērtības tiks ziedoti, lai nodrošinātu dzīvnieku terapiju bērniem, kuri aug SOS bērnu ciematu ģimenēs.

 

Author

Write A Comment