Brāļi Igors (23) un Artūrs (25) nolēma īstenot sen lolotu sapni, kuru fantāzijas līmenī noteikti ir apsvēris gandrīz katrs no mums – viņi nolēma rudeni, ziemu un pavasari pavadīt brīvā dabā. Jau dienu pēc spontānas idejas puiši bija ceļā uz apskates vietu, kas atradās 25 kilometrus no Daugavpils. Tā bija viņu jaunā atrašanās vieta nākamajiem pieciem mēnešiem, kuru apmeklēja arī fotogrāfs Reinis Fjodorovs.

Piecus mēnešus divi brāļi civilizāciju maina pret dzīvi dabā pie Daugavpils

1

Tā kā apkārtnē bija daudz akmeņu un dzīvošana teltī būtu pārāk ekstrēma, brāļi nolēma atbalstīt akmens ēkas izgatavošanu. Artūrs, kurš pēc profesijas ir galdnieks, strādā par jumiķi, bet Igors viņam palīdz. Tā kā jumiķa darbs ir sezonāls, Artūrs neslēpj, ka atlikušo laiku pavada darot nesaistītas lietas: “Pagājušajā gadā es visu ziemu spēlēju tiešsaistes pokeru pie datora. Smieklīgākais ir tas, ka es pavadīju tikpat stundas pie datora, cik daudz braucu uz ēkām. “

2

“Es to visu nebūvētu bez brāļa palīdzības, tāpat viņš nevarētu to izdarīt bez manis. Viens nav karotājs, – Igors ir pārliecināts.

3

Lai gan abiem celtniecības prasmju netrūkst, mūra mājas celtniecība ir liels izaicinājums – pat pēc vairāku mēnešu smaga darba līdz pat 10 stundām dienā ēkas celtniecība nav pabeigta. Bet Artūrs norāda, ka laiks ir izdomāts jēdziens: “Šeit mēs laiku neskaitām, tāpēc tas vispār nepastāv.”

4

Abu brāļu draugs Sergejs viņus raksturo kā ļoti draudzīgus un izpalīdzīgus. Sergejs par neparasto ideju saka: “Es domāju, ka viņi drīzāk gribēja kaut ko darīt kopā. Dariet kaut ko lielisku ar savām rokām. “

5

Akmens mājas grīda atrodas 1,2 metrus zem zemes, tādējādi padarot telpu daudz plašāku un ļaujot Artūram pie griestiem uzcelt sev gultu.

6

Nometne ir uzcelta pamestā grants karjerā, kuru no abām pusēm ieskauj smilšu vaļņi, tādējādi pasargājot to no vēja un nevēlamas uzmanības.

 

Author

Write A Comment