Bačo Ciklauri ir pilnīgi parasts students, kurš neatšķiras no saviem vienaudžiem. Tomēr viņš izceļas savā klasē un skolā. Proti, nomaļajā Gruzijas pilsētā Bačo ir vienīgais bērns savā klasē un visā skolā. 

Vientuļa skola Gruzijas kalnos, kuru apmeklē vienīgais un pēdējais skolēns

1 Makarta ir mazs gruzīnu ciems, kas atrodas kalnainā reģionā apmēram 100 kilometru attālumā no valsts galvaspilsētas Tbilisi. 

2 Apdzīvotajā vietā dzīvo apmēram 30 cilvēku, tostarp četri bērni – trīs vidusskolas vecuma, kā arī desmit gadus vecais Bačo. 

3 Ja vecāki bērni ir spiesti doties uz kaimiņu ciematu mācīties, tad Bačo bauda īstu privātskolu, kur viņš ir vienīgais skolēns

4 Attēlā redzams, kā Bačo gaida savas skolas atvēršanu. Pie viņa viesojās aģentūras ‘Reuters’ fotogrāfs, kurš atzina, ka bērnu visvairāk interesē apksatīt viesa fotografēšanas aprīkojumu. 

5 Nodarbību laikā Bačo atbild uz visiem jautājumiem, viņš vienmēr ir spiests parādīt mājasdarbu un vienmēr tiek izsaukts pie tāfeles. Tāpēc, ka klasē citu iespēju vispār nav. 

6 Visgarlaicīgākā daļa ir pārtraukumi, jo Bačo pārsvarā ir spiests spēlēties viens. Dažreiz viens no diviem skolotājiem nāk, lai paspēlētu bumbu ar viņu. 

7 Viņi uztver savu vienīgo studentu ar divejādām izjūtām – gan ar prieku, gan ar skumjām, jo ​​visiem ir apziņa, ka skola pēc Bačo absolvēšanas tiks slēgta. 

 

Reuters / Scanpix 

Author

Write A Comment