1. maijā Valmieras SOS ciema bērni piedzīvoja īpašu notikumu: bija ieradušies četrkājaini terapeiti – suņi, kas speciāli apmācīti kanisterapijai. Šādu iespēju dod akcija “Dodiet bērniem mājdzīvnieku siltumu!” Tā rezultātā Latvijas SOS ciematu bērni gan Valmierā, gan Īslīcē vairākus mēnešus saņems kanisterapijas nodarbības. 

1 kanisterapija (terapija ar speciāli apmācītiem suņiem) – ir fiziskās un psiholoģiskās rehabilitācijas forma. Terapijas efekts tiek panākts, pacientam kopā ar suni veicot dažādas sarežģītības uzdevumus un vingrinājumus, trenējot motoriku un runas attīstību. Tiek trenēta arī pašapziņa un iniciatīva, attīstītas komunikācijas prasmes un spēja rūpēties par dzīvo radību. Darbs ar dzīvnieku rada pozitīvas emocijas, un šīs prasmes tiek apgūtas nemanot. Terapeiti ir pamanījuši, ka dzīvnieki jūt cilvēkiem nepieciešamo un to nodrošina. 

2 “Bērniem, kas palikuši bez ģimenēm, bieži ir dažādas emocionālas un psiholoģiskas traumas – nedrošība, komunikācijas problēmas, agresija, izolācija. Bērni dzīvniekus uztver atšķirīgi – kā draugus, tāpēc mēs priecājamies par kanisterapijas nodarbībām, kas spēs kompensēt bērnu emocionālās traumas ilgtermiņā, lai viņiem būtu vieglāk integrēties sabiedrībā, ”saka Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons. 

3 Šogad Latvijas SOS ciematos Valmierā un Īslīcē augošie bērni vairākus mēnešus saņems regulāras kanisterijas nodarbības, kuras finansēs labdarības akcija ‘Dodiet bērniem mājdzīvnieku siltumu!’ iegūtie līdzekļi. Maijā iegādājoties dzīvnieku barību “Whiskas” vai “Pedigree”, 3% no katra nopirktā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematos. 

Publicitātes foto 

4 “Vislielākais gandarījums par šādām akcijām ir tas, ka pozitīvās emocijas, ko dzīvnieki dod bērniem, mēs varam redzēt uzreiz – tiklīdz bērni satiek suņus. Mēs šo kampaņu organizējam pirmo reizi Latvijā, bet tiklīdz mēs redzam, cik daudz jautrības bērniem sagādā aktivitātes ar suņiem, mēs esam pārliecināti, ka darām labu darbu, un šādas kampaņas noteikti jāatkārto arī turpmāk, ”saka“ Mars Inc. ”Mindaugs Rupšis. Korporatīvo attiecību vadītājs Baltijā.

 

Author

Write A Comment